Prowadzenie piekarni to nie bułka z masłem

2015-03-31 16:54:57, komentarzy: 0

Zarabianie w dodatku The Sims 4 Witaj w Pracy*.

W zeszłym tygodniu przyjrzeliśmy się pewnej zakochanej uczonej , która prowadziła eksperymenty z klonowaniem w laboratorium naukowym. W tym tygodniu towarzyszymy ambitnej biznesmence, która liczy na sukces jako właścicielka firmy w The Sims 4 Witaj w Pracy.

Piekarnia Sary miała problemy. Duże problemy. Sarah traciła na nią simoleony każdego dnia, była przepracowana i od wielu dni nie znalazła czasu, by wyjść ze swojego sklepu. Ale ten dzień może to wszystko zmienić.

Obudziła się wczesnym rankiem w małym pokoju, który zbudowała nad swoją piekarnią. Wyposażenie pokoiku było bardzo skromne – łóżko, łazienka i mała kuchnia. Jednak to pozwalało Sarze zająć się swoimi najpilniejszymi potrzebami, gdy była zbyt zmęczona, by wrócić do domu po długim dniu pracy. W końcu będzie musiała pójść do swojego prawdziwego domu, aby zapłacić rachunki, ale ten mały dom „zastępczy” pozwalał jej wcześniej zacząć dzień pracy (i później go skończyć).

 

Sarah upiekła kilka placków i zniosła je na dół, po czym rozłożyła na półkach w pomieszczeniu. Rozejrzała się krytycznie po swoim sklepie. Jej piekarnia była okropna. Nie wyglądała ładnie ani zabawnie. W ogólnie nie przypominała piekarni z prawdziwego zdarzenia. Jeśli Sarah chce osiągnąć sukces, musi rozwinąć się i wykazać większą kreatywność!

Chociaż jej firma upadała, Sarah oszczędziła dość simoleonów, by dokonać kilku zmian. Rozbudowała swój sklep w dół, dodając piwnicę w budynku i wypełniając ją sprzętami, jakie powinny znaleźć się w prawdziwej piekarni: stołami, piecami oraz (oczywiście!) fabryką babeczek, za pomocą której wypiekała rozmaite wspaniałe słodkie i słone wyroby. Dzięki własnemu ogrodowi mogła dodać także nieco świeżych składników – przychodzący Simowie nie będą potrafili im się oprzeć. Zanim skończyła, stała się lepsza w pieczeniu i nauczyła się kilku nowych, ciekawych przepisów.

 

 

Teraz musiała zmienić wygląd swojej piekarni, aby była bardziej zachęcająca dla potencjalnych klientów. Wprowadziła zatem kolejną zmianę, dzieląc sklep na dwie części. Jedną część pomalowała na różowo i dodała śliczne ozdoby oraz wszystkie słodkie wypieki, jakie potrafiła stworzyć. Druga część piekarni stała się nieco ciemniejsza i znalazły się tam wypieki na słono, takie jak ciastka krabowe, rzemieślniczy chleb ziołowy oraz inne smakołyki. Sarah stanęła pośrodku swojego większego, bardziej imponującego sklepu. Wyglądało to dobrze. Wyglądało to bardzo dobrze! Ale teraz, gdy jej sklep wyglądał świetnie i był zapełniony smakowitymi wypiekami, Sarah zrozumiała, że będzie potrzebowała trochę pomocy.

 

 

Przejrzała listę osób, które mogłaby zatrudnić. Kilkoro z nich świetnie radziło sobie ze sprzedażą, inni byli lepsi w sprzątaniu i uzupełnianiu towaru, a niektórzy potrafili ciężej pracować. Sarah zatrudniła wesołą Simkę o imieniu Melissa i dała jej nowiutkie ubranie robocze. Każdy, kto wchodził do sklepu, witany był uśmiechem i wychodził z kilkoma kupionymi wypiekami Sary. W miarę upływu dnia Melissa pracowała coraz szybciej (i zarabiała coraz więcej pieniędzy dla Sary). Dzięki Melissie nowe wypieki Sary sprzedawały się jak... gorące bułeczki. Jej inwestycja bardzo się opłaciła! Melissa była tak dobra, że Sarah musiała sama zejść do sklepu i zająć się uzupełnianiem placków i babeczek na półkach, podczas gdy Melissa podliczała klientów za pomocą swojego tabletu.

Pod koniec dnia Sarah podeszła do kasy sklepowej i przeliczyła zarobek. Zarobiła dość, by dać Melissie bardzo zasłużoną podwyżkę (wiedziała, że to ją ucieszy) i mogła dalej rozbudowywać swoją firmę. Nad drzwiami zamontowała wielki znak neonowy – to dopiero napędzi klientów!

 

Tak wiele zmian w ciągu jednego dnia. Gdy budziła się tego ranka, z trudem wiązała koniec z końcem w swojej podupadającej piekarni, a teraz o jej sklepie mówiło całe miasto. Kto wie, co przyniesie jutro? Sarah może zatrudnić kolejnego pracownika lub zbudować kolejne piętro (albo i dwa) swojego sklepu. Może otworzy sklep całkiem innego rodzaju i będzie w nim sprzedawała zdjęcia drewnianych figurek? Nie była pewna, czy to dobry pomysł, ale nie mogła się już doczekać, by tego spróbować!


Już w kwietniu Twoi Simowie będą rządzili w swoim miejscu pracy dzięki dodatkowi The Sims 4 Witaj w Pracy. Będziesz kontrolować każde działanie swoich Simów, którzy mogą prowadzić trzy aktywne kariery zawodowe – ratując innym życie jako niezłomni doktorzy, rozwiązując sprawy kryminalne jako nieustraszeni detektywi albo tworząc wynalazki jako szaleni naukowcy. Możesz także poddać próbie ambicje przedsiębiorcze swojego Sima, tworząc i modyfikując własną firmę handlową. Oprócz tego są nowe lokale, więcej umiejętności do opanowania oraz możliwość zaprzyjaźnienia się z kosmitami!

Utrzymujcie z nami kontakt: śledźcie nas na Twitterze, polubcie na Facebooku i subskrybujcie nasz kanał na YouTube.

Wymaga gry głównej The Sims 4 (sprzedawanej osobno) oraz połączenia z Internetem w celu instalacj


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Własna strona internetowa za darmo - sprawdź