Zielarstwo – Podręcznik Gracza

2015-01-29 00:32:52, komentarzy: 0

21.01.2015r  pojawił sie wpis dotyczący  Zielarstwa  wpis zostal dodany przez SIMGURU EMORY na oficjalnym blogu

 

 

 

 

Zielarstwo to całkiem nowa umiejętność, wprowadzona wraz z pakietem rozgrywki The Sims 4 Ucieczka w Plener. Dzięki tej umiejętności Twoi Simowie będą mogli identyfikować nowe, dzikie rośliny oraz przygotowywać na grillu i kuchence silne mikstury ziołowe. Ten podręcznik nauczy Cię identyfikować dzikie rośliny, a także wyjaśni, jak przygotować swoją pierwszą miksturę ziołową!

Witaj w Granitowych Kaskadach!

Granitowe Kaskady to siedlisko różnorodnych dzikich roślin, które rosną na polach biwakowych, w lesie i w górach. Podczas urlopu swoich Simów wypatruj krzaków z jagodami lub małych skupisk grzybów, które można zbierać. Jeśli coś takiego zauważysz, kliknij to!

Identyfikacja nieznanych roślin

Rośliny należy zidentyfikować, zanim będzie można wykorzystać je do przygotowania mikstur ziołowych. Simowie mogą jeść niezidentyfikowane rośliny, ale robią to na własne ryzyko! W Granitowych Kaskadach istnieje wiele toksycznych roślin, których zjedzenie może mieć paskudne efekty, takie jak wywołanie u Sima napięcia nerwowego albo jeszcze gorsze – doprowadzenie do wypadku z pęcherzem.

 

Aby zidentyfikować roślinę, kliknij ją i wybierz opcję „Spróbuj zidentyfikować”. Twój Sim zerwie roślinę i uszczknie kęs. Jeśli próba się powiedzie, Sim dowie się, co to za roślina! W ten sposób możesz rozwijać umiejętność zielarstwa swojego Sima, nawet jeśli nie uda mu się zidentyfikować tej czy innej rośliny.

Czytając opisy roślin, możesz dowiedzieć się, jakie rośliny potrzebne są do danej mikstury.

 

Przygotowanie mikstury ziołowej

Gdy zbierzesz wystarczającą ilość roślin (a może także trochę insektów), możesz zabrać się za uwarzenie mikstury ziołowej. Można je przygotowywać na dowolnym grillu lub kuchence. W miarę rozwoju umiejętności zielarstwa Twojego Sima odblokowywane będą nowe przepisy. Pamiętaj tylko, że Twój Sim musi zidentyfikować roślinę, zanim będzie można jej użyć!

 

imowie z wysokim poziomem umiejętności zielarstwa mogą tworzyć lepsze i silniejsze mikstury ziołowe. Warzenie mikstur ziołowych także rozwija umiejętność zielarstwa. Jeśli jakiś Sim zidentyfikuje kilka roślin i ten sam Sim przygotuje parę partii mikstur, wykorzystując zebrane przez siebie rośliny, całkiem szybko zostanie mistrzem zielarstwa!

 

Silne mikstury ziołowe

Istnieje całe mnóstwo mikstur ziołowych, które Twój Sim może odkryć i przygotować. Uwarzenie niektórych wymaga także toksycznych roślin i owadów. Przyjrzyjmy się, do czego mogą służyć mikstury ziołowe z tego pakietu rozgrywki.

 

Maść przeciw owadom: Ta mikstura, wytwarzana z trującego czarnego bzu i bazylii, chroni przed ukąszeniami owadów. A w Granitowych Kaskadach jest mnóstwo insektów – szczególnie uciążliwych komarów!

Balsam Rozpraszania Smutku: Czy są chwile, gdy do Twojego Sima najlepiej pasuje określenie „Jęczydusza”? Jeśli tak, oto mikstura ziołowa dla niego. Uwarz trochę czarnego bzu razem ze świetlikiem i posmaruj balsamem skórę Sima. Jeśli mikstura ma odpowiednio wysoką jakość, być może całkowicie usunie te smutne efekty!

Ekstrakt z Ognioliścia: To chyba moja najulubieńsza mikstura ziołowa w tym pakiecie rozgrywki. Ten ognisty eliksir wyrabiany jest z trującego ognioliścia, smardzów i utartej mrówki ogniowej. Można nim smarować setki obiektów w The Sims 4. Posmarowany tym eliksirem obiekt wywoła nieznośne swędzenie u pierwszego Sima, który go użyje! Płataj psoty sąsiadom, przyjaciołom i, oczywiście, wrogom.

 

Graj tak, jak lubisz


Umiejętność zielarstwa to wspaniały sposób opowiadania nowych, ekscytujących historii, jakie nie były wcześniej możliwe w The Sims 4. Oto dwa pomysły, którymi bawiliśmy się w The Sims Studio.

Wyzwanie eksperta survivalu: Przekonaj się, czy Twój Sim przetrwa, żyjąc z darów dziczy w Granitowych Kaskadach! Przejdź do opcji gry i wyłącz wolną wolę, a następnie pójdź do lasu. Czy Twój Sim przeżyje cały tydzień w lesie, spożywając tylko dzikie rośliny i przygotowywane przez siebie mikstury? Ryby i owady zapewnią mu potrzebną dawkę protein. Podobno gdzieś w lesie żyje pustelnik, który utrzymuje wspaniały ogród ze smacznymi warzywami.

Impreza z ognioliściem: Wybierz się do Granitowych Kaskad i znajdź trochę trującego ognioliścia oraz smardzów. Co najważniejsze, znajdź możliwie jak najwięcej ognistych mrówek, ponieważ nie można ich zdobyć nigdzie poza Granitowymi Kaskadami. Po zakończeniu urlopu możesz wrócić do domu i posadzić trujący ognioliść i smardze w rozsadniku albo donicy ogrodowej, aby wyhodować ich więcej. Przygotuj z tych składników tyle Ekstraktów z Ognioliścia, ile się da. Opryskaj wszystko w domu miksturą, a potem zaproś Simów na „wesołe” przyjęcie domowe. Gdy Twoi goście będą dotykali mebli, poczują straszne swędzenie i zaczną zabawnie podrygiwać i drapać się! Swojego wywołującego swędzenie domu nie możesz wysłać do Galerii, ponieważ postanowiliśmy usuwać wszelkie ślady ognioliścia ze wszystkiego, co jest tam wysyłane, aby uniemożliwić robienie przykrych dowcipów innym graczom.

Mam nadzieję, że to wprowadzenie podsunęło Ci kilka pomysłów, jak pogrywać z nową umiejętnością zielarstwa. Niecierpliwie czekamy, by zobaczyć, co wymyślą gracze!

 

Utrzymujcie z nami kontakt: śledźcie nas na Twitterze, polubcie na Facebooku i subskrybujcie nasz kanał na YouTube.

 
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Własna strona internetowa za darmo - sprawdź